Styrelse

Styrelsen

Här kan du hitta oss i Styrelsen samt andra förtroendevalda i föreningen.

Ordförande

Mimmi Kimstål
Härnevi Fängebo Gård 1
74596 ENKÖPING
070-3216848
mimmi@fangebo.se

Mimmi är även EVO Lunga

Vice Ordförande

Juhani Suomi
Kraftgatan 14 D 
74562 ENKÖPING
0171-30836
070-6767258
juhani.suomi40@gmail.com

Kassör

Anna-Lena Åman Nylund                                                                                                                                        Litslena Kromsta 6                                                                                                                                                  749 51 Enköping                                                                                                                                    al@tanelab.se

Övriga Styrelseledamöter

Charlotta Lind                                                                                                                                                        070-4987747                                                                                                                                  lottaplus@hotmail.com

Sture Nordström
070-3127412
ENKÖPING
sture.nordstrom@telia.com

Kristina Johansson                                                                                                                                                        070-6796748                                                                                                            kristina.e.johansson@outlook.com

 

 

Ersättare i Styrelsen

Aila Nylund
073-413 2727
aila.nylund@outlook.com

Aila är även EVO Hjärta och Kärl

Barbro Lönn
070-9909594
barbrolonn@hotmail.com

 

Mariann Nilsson                                                                                                                                                         0171-54715

Revisor och revisorersättare

Leif Almqvist
Gulsporregatan 16
74563 ENKÖPING
0171-36807
070-5449565
4almqvist@gmail.com

Kurt Pettersson
Vretstigen 3
74539 ENKÖPING
0171-86006
070-3437343
k.vretstigen@gmail.com

 

Valberedning

Sören Anderrsson
Prästvägen 34
74597 ENKÖPING
0171-86229
070-3851544
soren@mbox.lidnet.se

Lars- Åke Karlsson
Kungsgatan 67 7 tr ing 1701
74538 ENKÖPING
0171-30923
070-3092330
larsake.karlsson@gmail.com

 

 


Uppdaterat den 2021-02-22